Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

 • KÜBA RÜYASI
 • KÜBA RÜYASI
 • KÜBA RÜYASI
 • KÜBA RÜYASI
 • KÜBA RÜYASI
 • KÜBA RÜYASI
 • KÜBA RÜYASI
KÜBA RÜYASI
 • 2.199,00 EUR
 • Konaklama 7 GECE 10 GÜN
 • Gezilecek Yerler Havana(4) - Vinales Vadisi - Pinar Del Rio - Indian Cave - Cienfuegos Trinidad(1) - Santa Clara - Varadero(2)
 • Kalkış İSTANBUL (Tüm Şehirlerden Katılım İmkanı)
 • Telefon
 • SİZİ ARAYALIM

KÜBA RÜYASI Hakkında Genel Bilgiler

Türk Hava Yolları - Tüm Müze ve Ören Yeri Girişleri Dahil - Kolay Vize

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL - HAVANA

Uçuştan en az 3 saat önce İstanbul / Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşuyoruz. Bilet, check-in, bagaj teslim ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK183 sefer sayılı uçağı ile Havana'ya uçuyoruz. Uçuş süremiz 12s 55dk.

2. Gün: HAVANA

Gece boyu sürecek olan uçuşumuzun ardından sabahın erken saatlerinde Havana'ya varıyoruz ve havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ve yerel rehberimizle buluşup şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda yedikten sonra otelimize transfer oluyoruz ve check-in işlemlerinin ardından odalarımıza yerleşiyoruz.

Konaklama Havana'daki otelimizdedir.

3. Gün: HAVANA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Öğle Yemekli  Vinales Vadisi  & Pinar del Rio &   Indian Cave turu için otelden hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hâkim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

Konaklama Havana'daki otelimizdedir.

4. Gün: HAVANA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Öğle Yemekli Devrim İzlerinde Havana Turu için otelden hareket ediyoruz. Bu turumuza 1958 yılının sonundan Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan Hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda yedikten sonra turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

Konaklama Havana'daki otelimizdedir.

5. Gün: HAVANA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Öğle Yemekli Ernest Hemingway Turu 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway’in, Havana’ya 20 dakika uzaklıktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan; ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz’i yazdığı ve öğle yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. “Çanlar Kimin için Çalıyor” romanının ardından sahip olduğu ve yaşamaya başladığı, muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda yedikten sonra otelimize transfer oluyoruz ve serbest zaman.

Konaklama Havana'daki otelimizdedir.

6. Gün: HAVANA - CIENFUEGOS - TRINIDAD

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda yedikten sonra 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Trinidad’daki otelimize transfer ve serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama Trinidad'daki Herşey Dahil otelimizdedir.

7. Gün: TRINIDAD - SANTA CLARA - VARADEROD

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Turun ardından Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara  şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda, devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin’de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Varadero’daki otelimize transfer ve serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama Varadero'daki Herşey Dahil otelimizdedir.

8. Gün: VARADEROD

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dilerseniz Vardero’nun muhteşem plajlarında denizin ve güneşin tadını çıkarabilir veya her şey dahil konaklama yapacağımız otelimizde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Akşam yemeği ve konaklama Varadero'daki Herşey Dahil otelimizdedir.

9. Gün: VARADERO - HAVANA - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının sonrası odaların boşaltılması ve check-out işlemleri ardından Havana havalimanına hareket ediyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin sonrasında Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Gecemiz uçakta geçiyor.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul(IST) - Havana(HAV) gidiş, Havana(HAV) - İstanbul(IST) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

Havalimanı vergileri

  4 gece Havana’da 3* otelde oda kahvaltı konaklama

  1 gece Trinidad’da 4* otelde herşey dahil konaklama

2 gece Varadero’da 4* otelde herşey dahil konaklama

Alan-otel-alan transferleri

  Öğle Yemekli Vinales Vadisi & Pinar del Rio & Indian Cave turu (130 $)

  Öğle Yemekli Devrim izlerinde Havana şehir turu (145 $)

  Öğle Yemekli Ernest Hemingway Turu (115 $)

  Öğle Yemekli Cienfuegos şehir turu (150 $)

  Öğle Yemekli Santa Clara turu (150 $)

  Trinidad şehir turu (105$)

Toplam 6 öğle yemeği & 3 akşam yemeği

  Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri

Profesyonel Türkçe ve İngilizce rehberlik hizmetleri

Otel vergileri

Turist şehir vergileri

TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

İstanbul’a kadar olan tüm şehirlerden ulaşım

  Zorunlu Seyahat sağlık sigortası ( Covid-19 Kapsamlı ) PCR Testi

İç hat bağlantı bileti

  Küba vize ücreti, servis bedeli (65 EUR) - ZORUNLU

  Programda belirtilmemiş öğle ve akşam yemekleri

  Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Şoför tipleri 5 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  02 Aralık

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
  02.12.2023Son 2 Kişi2.199,00 €---Taksitler »

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Yorum Yaz

  KÜBA RÜYASI HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Birde Bu Turlara Bakın

  TAYLAND RÜYASI
  TAYLAND RÜYASI
  2.199,00 EUR
  DUBAİ TURU
  DUBAİ TURU
  2.199,00 EUR
  KÜBA RÜYASI
  KÜBA RÜYASI
  2.199,00 EUR